Parfüm Nasıl Daha Kalıcı Hale Getirilir?

PARFÜMÜ DAHA KALICI HALE GETİRMENİN PÜF NOKTALARI

Royal Platinum, farklı koku skalaları ve “kokuyu keşfet!” mottosuyla herkese yönelik seçimlerin bulunduğu parfümleri ile sizleri koku yolculuğuna çıkarıyor.

Parfümde kalıcılık ile ilgili yapılan yaygın hatalar nedeniyle tam bir bilgiye sahip değiliz. Günümüzün en çok sorulan sorularından birisi olan bu konuyu yazımızda açıklamaya çalışacağız.

PARFÜM KİŞİSEL BİR SEÇİMDİR!

Cildimiz farklı kokulara farklı tepkiler verir. Başka birisi üzerinde kokladığınız bir parfüm, muhtemelen sizin üzerinizde farklı bir koku verecektir. Bu nedenle satın almadan önce mutlaka cildinizde denemeli ve nasıl bir koku oluştuğuna dikkat etmelisiniz. Farklı kokulara ve notalara sahip parfümler her zaman cildinizde aynı koku etkisi göstermeyebilirler.

Farklı kokuları ve notaları algılayabilmek için yapılan en yaygın hatalardan birisi de parfüm sıkıldıktan sonra bileklerin ovuşturulmasıdır. Sürtünme nedeniyle parfüm içeriğinde bulunan farklı koku notaları etkisini tamamen yitirir ve gerçek kokuyu alamayabilirsiniz.

KALICILIĞIN PÜF NOKTASI

Bu püf noktaları uygulayabilmek için kendinize ilke edineceğiniz şu soruları sormalısınız. NASIL – NEREDE – NE ZAMAN parfüm kullanıyor ve uyguluyorum? Bu sorunun cevabını bulabilmek için parfümün kalitesi ve kokunun uygulanış şekillerini bilmek bize yeterli olacaktır.

Öncelikle dünyada en çok kullanılan koku türlerinin içeriklerine göz atalım. Aşağıda verilen tablo, günlük hayatta kullanılan parfümlerde ki aroma içeriklerini yüzdesel şekilde vermektedir.

CİLTTE PARFÜM UYGULANACAK YERLER

Vuruş noktaları (The Pulse Points), parfümdeki farklı koku notalarının ortaya çıkmasında hayati öneme sahiptir. Bu noktalar ısı ürettikleri için kokunun yayılmasına yardımcı olurlar.

Pek çok insan parfüm uyguladıklarında veya incelerken nabız noktalarını dikkate almazlar. Ancak bu noktalar kokuyu uzatmanın anahtar noktalarıdır.
Bu bölgeler;

• Bilekler
• Şakaklar
• Boğaz bölgesi
• Dirsekler
• Diz arkaları
• Kulaklara yakın çene hattı (nabız noktası kulak arkasında daha çok atar ve bu nedenle en iyi yerlerden birisidir. Çünkü bu bölgede, parfümün koku yayma şeklini etkileyebilecek belirli bezler bulunmaktadır.)

Start Chat
Hello, how can we help you with dealership transactions ?
Powered by